Праграма правядзення VII Міжнароднага фестывалю этнакультурных традыцый “Кліч Палесся”

20 жніўня 2022 года, н.п.Ляскавічы, Петрыкаўскі раён, Гомельская вобласць, Рэспубліка Беларусь

ДУА «Ляскавіцкая сярэдняя школа»

(вул. Камсамольская, 1а)

09.00 – 10.00 – Творчая сустрэча старшыні ГАА ГА «Саюз пісьменнікаў Беларусі» У.М. Гаўрыловіча «Палессе – мая малая Радзіма»

ДПУ «Нацыянальны парк “Прыпяцкі”»

10.30 – 13.00 – Наведванне аб’ектаў туріндустрыі ДПУ «Нацыянальны парк “Прыпяцкі”»

ДПУ «Нацыянальны парк “Прыпяцкі”»

«Музей прыроды»

15.00 – 16.30 – Круглы стол па пытаннях развіцця рэгіянальнага турызму ў Рэспубліцы Беларусь

Набярэжная ракі Прыпяць

Галоўная сцэна

  • 12.00 — 13.10 – Урачыстая цырымонія адкрыцця фестывалю
  • 13.10 — 13.20 — тэхнічны перапынак
  • 13.20 – 13.50 – Канцэртная праграма заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь фальклорнай групы «Купалінка» (г. Мінск)
  • 13.50 — 15.40 — Канцэртная праграма аматарскіх калектываў раёнаў Прыпяцкага Палесся Гомельскай і Брэсцкай абласцей, калектываў-гасцей
  • 15.40 — 16.00 — тэхнічны перапынак
  • 16.00 – 16.30 — Канцэрт фальклорнага ансамбля славянскай песні «Збіцень»        ДУ «Гомельская абласная філармонія»
  • 16.30 – 17.00 – Канцэрт Беларускага дзяржаўнага акадэмічнага заслужанага харэаграфічнага ансамбля «Харошкі» (г. Мінск)
  • 17.00 – 18.00 – Канцэртная праграма ансамбля казацкай песні і танца «Маме нравится» (г. Мінск)
  • 18.00 — 18.30 – Урачыстая цырымонія ўзнагароджвання ўдзельнікаў фестывалю
  • 18.30 — 19.00 — тэхнічны перапынак
  • 19.00 — 20.30 – V Міжрэгіянальны конкурс прыгажосці і грацыі «Палеская Прыгажуня»
  • 20.30 — 20.40 — тэхнічны перапынак
  • Упершыню! 20.40 — 22.00 – Канцэрт фольк-гурта «Зазноба» (г. Пенза), гала-канцэрт пераможцаў першага адкрытага конкурсу «КаверХорШоу»
  • Упершыню! 22.00 – Воднае флайборд шоў
  • 22.00 – Святочны феерверк
  • 22.00 — 23.00 Дыскатэка «Танцуй, Палессе!» з удзелам лепшых калектываў і выканаўцаў Гомельскай вобласці, прадзюсарскага цэнтру ДУ «Гомельская абласная філармонія», удзельнікаў і пераможцаў тэлевізійнага конкурсу                   «Х-Фактар Беларусь»

Галоўны ўваход на набярэжную ракі Прыпяць

11.00 — 20.00 Канцэртна-гульнёвая праграма аўтэнтычных калектываў і  культарганізатараў «ФолькФэст»

Набярэжная ракі Прыпяць

  • 11.00 — 22.00 – Інтэрактыўныя пляцоўкі з правядзеннем майстар-класаў рамеснікаў і майстроў «Рамесная слабада»
  • 11.00 — 22.00 Прэзентацыя падворкаў раёнаў Прыпяцкага Палесся Гомельшчыны і Берасцейшчыны «Палескі кірмаш»
  • Упершыню! 11.00 — 20.00 ЭтнаЗааФэст
  • Упершыню! 11.00 – 20.00 — Рыцарскі бугурт-фэст
  • Упершыню! 11.00 – 20.00 – Інтэрактыўная пляцоўка «Партызанскі край», прысвечаная Году гістарычнай памяці
  • 11.00 – 20.00 – Дзіцячае свята «Палеская вясёлка»
  • 11.00 – 20.00 – Інтэрактыўная выстава «Хлеб майго Палесся»
  • 13.00 – 17.00 – Работа пляцоўкі «Самы моцны паляшук»
  • 11.00 – 20.00 – Выстава работ пераможцаў абласнога конкурсу-пленэру «Ажыўшая даўніна»
  • 11.00 – 20.00 – Выстава «Паляванне і рыбалоўства»
  • 11.00 – 18.00 – Выстава «Турыстычнае Палессе»
  • 11.00 – 20.00 – Конкурс аматараў рыбалоўства «Палеская рыбалка»
  • 11.00 – 18.00 – Катанне на цеплаходзе па рацэ Прыпяць, пракат лодак
  • 10.00 – 23.00Работа гандлёвых радоў

Дзіцячая гульнявая пляцоўка

11.00 – 20.00 – Работа атракцыёнаў, арганізацыя забаў і гульняў для дзяцей «Тэрыторыя весялосці»

ДПУ «Нацыянальны парк “Прыпяцкі”»

«Музей прыроды»

11.00 – 19.00 –  Правядзенне экскурсій па Музею прыроды

sn.by